Вівторок, 20.02.2018, 14:44
Наталя Гуркіна: казки, загадки, вірші для дітей...

 


.

Скільки Вам років?
Всього відповідей: 9389

Пошук

ДІТИ

 • Детдома Украины

 • Головна » 2013 » Листопад » 25 » Ярь і Чинка, або Як на землі з’явилися люди
  15:55
  Ярь і Чинка, або Як на землі з’явилися люди

  Давним-давно, тоді, коли на землі було чимало драконів і чарівних рослин, люди жили у воді.

  У  численних підводних печерах були їх домівки, обставлені чудернацькими предметами та меблями. Як це все виглядало? Давай поміркуємо.

  Тарілочками людям слугували стулки молюсків, а гілочки коралів вони використовували як  виделочки. Ще в них були чашечки, у які наливалася ранкова піна. Її смакували зі шматочками сот морських бджіл.  

  У кожному помешканні  була шафа з одягом. Виявляється, ще з тих далеких часів люди полюбляли хизуватися один перед одним! Які лише вбрання вони не вигадували: і з водоростей шили костюми, і з пелюсток підводних рослин…

  Ось у той далекий від нас час і жили хлопчик Ярь і дівчинка Чинка. Вони гралися з рибками, каталися на спинах черепах і будували підводні замки з піску та камінчиків. А ще готували морські коктейлі для своїх любих батьків: дивовижні споруди з білосніжних бульбашок, у яких грайливо усміхалися сонячні промінчики. Сма-ачно!

  Якось Ярю і Чинці спало на думку облаштувати біля своїх печер дитяче містечко. У ньому разом з іншими дітлахами вони побудували лабіринт, зробили алеї, почепили на підводні дерева гойдалки. Містечко потопало в зелені, а маленькі рибки-світлячки привітно усміхалися відвідувачам. Вони освітлювали кожний міліметр цієї дивовижної споруди, зробленої дитячими руками.

  І знаєш, багато років дитяче містечко тішило дорослих і дітей, адже де ще, як не в ньому, пограти в доганялки чи хованки? Де ще можна так чудово прогулятися алеями чудо-лабіринту? Де, як не в дитячому містечку, погратися з рибками та позмагатися з іншими підводними мешканцями у спритності, силі та швидкості?

  І все було б добре, але одного дня, коли сонячні промінчики доторкнулися морського дна, підводні люди не побачили дитячого містечка. Воно просто зникло! Безслідно!

  «Як? Куди?» – дивувалися морські мешканці. Вони розгублено дивилися один на одного й розводили руками. Такого в підводному світі ще не було! А Ярь і Чинка задоволено реготали. Це була їх витівка! Вони давно полюбили сушу, але оскільки ніхто з підводних людей навіть чути  не хотів про прогулянки на землі, вдалися до хитрощів.

  Спочатку друзі побудували дивовижне місто, у якому із задоволенням почали проводити свій час підводні люди. Потім за допомогою чарівних  рослин перенесли його на суходіл. Тож мешканцям води не залишалося нічого іншого, як пливти на поверхню, адже так кортіло прогулятися лабіринтом з друзями, погойдатися на гілках підводних дерев… Хоча!?

  -          А на чому ж ми тепер будемо гойдатися? – запитали вони в Яря і Чинки. - На землі немає водоростей!

  -          Не бійтеся, пливіть за нами, - загадково посміхнулися ті.

  Коли підводні люди вперше побачили надводний світ, то дуже здивувалися: на суходолі потопало в зелені їх улюблене дитяче містечко. А як гарно його освітлювали рибки!

  -          Рибки? Звідки на суші можуть бути рибки? – подивилися на Яря і Чинку підводні люди.

  А ті сміючись пояснили:

  -          Це зірки! Вони небесні рибки-світлячки!

  -          Гарно як! – затамувавши подих, мешканці води почали виходити на поверхню.

  Вони все ще з острахом дивилися довкола і розглядали незнайомі рослини, а потім довго милувалися зірками – маленькими рибками величезного небесного простору.

  Ось так на земній поверхні з’явилися перші люди.

  Вони почали будувати й облаштовувати хатинки, створювати поселення й народжувати вже сухопутних людей…
  © Copyright: Наталя Гуркіна

  Казки, оповідання, легенди

   
    
  Переглядів: 370 | Додав: natalya-gurkina | Теги: сучасна казка, казка про підводне царство, казка, наталя гуркіна, казка про людей
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]