Вівторок, 23.01.2018, 10:47
Наталя Гуркіна: казки, загадки, вірші для дітей...

 


.

Скільки Вам років?
Всього відповідей: 9342

Пошук

ДІТИ

 • Детдома Украины

 • Головна » Архів матеріалів

  Перший сніг

  - Одягайся тепліше, - наказувала Оленці зранку мама. Сьогодні на вулиці сніг.
  - Сніг?! - засяяло щастям лице дівчинки.
  - Так, сонечко, сніг. 
  - І ми зможемо зліпити снігову бабу?
  - Ні, маленька. Це ж перший сніг. Він мокрий і не такий липкий як зазвичай. 
  Дивлячись на розчароване лице донечки, матуся поспішила пояснити, - Це один із перших посланців Зими. Так вона сповіщає про свій прихід, про те що йдуть морози і сніги. Осінь вже позаду, сонечко.
  - Правда? – засяяли очі у Оленки.
  - Звісно. Так що якщо ти хочеш побачити перший сніг, то гайда збиратися. 
  - Я зараз, швиденько, - сказала дівчинка і поспішила до себе у кімнату.
  Гольф, тепла кофтинка, штанці, курточка, м’які черевички, а ще, ще ж рукавички не забути!
  Коли вийшли з під’їзду - затамували подих. Подвір’я було не впізнати!
  Вчорашній сірий асфальт сьогодні став сліпучо-білосніжним. А дерева?! Вони були неначе з казки про снігову королеву: білі-білі, і всі у хутряних шатах.
  - Мамо, мамо, поглянь, - показувала Оленка догори. Туди, де з велетенської небесної подушки, сипалися на землю снігові пір’їни. – Ти лише поглянь, мамо, які вони всі гарні!
  - От же ж ти, моя снігуронько, - посміхнулася матуся. 
  Як всі діти люблять зиму – подумала. Я теж в дитинстві так чекала її приходу, - пригадала.
  А Оленка підняла догори руки і заспівала:


  Дуй, Мороз, у свій ріжок,
  Покривай дерева.
  Падай, падай сніг, сніжок,
  Ти нам дуже треба..


  - Гарна пісня. Ви її у школі вивчили? – запитала у доньки мама.
  Але Оленка так захопилася, що навіть і не почула запитання. Дівчинка кружляла під снігопадом:


  Нехай діти у дворах
  Граються у сніжки,
  А малеча у садках - 
  Оленям ліпить ріжки...
  Дуй, Мороз, у свій ріжок,
  Покривай дерева,
  Падай, падай сніг, сніжок,
  Ти нам дуже треба!


  Такі рідні ці слова, такі знайомі, - мама Оленки ніяк не могла пригадати, звідки знає слова цієї пісні.
  А Оленка продовжувала танцювати разом з пухнастими сніжинками. Повз неї і її маму йшли люди, але кожний, хоча б на мить, та зупинявся. Дорослі і діти підводили погляд до неба. А звідти щедро падав сніг. Перший сніг поки ще старого року...


  Дуй, Мороз, у свій ріжок,
  Покривай дерева.
  Падай, падай сніг, сніжок,
  Ти нам дуже треба!


  - Добрий ранок, мої красуні, - пролунав поряд голос Івана Семеновича.
  - Татко, - щасливо обійняла батька Оксана, мама Оленки.
  - Дідусю! – кинулася обіймати дідуся внучка.
  - А я здалеку Вас впізнав, - проказав Іван Семенович. – Ти ж така сама дзиґа колись була, - посміхнувся до дочки.
  - Ти про що зараз, татку?
  - А ти не пам’ятаєш себе малою? – з подивом поглянув на доньку. Бачачи, як зніяковіла його Оксана, пояснив, – Коли ти була такого віку як Оленка, ми завжди ходили зустрічати перший сніг. А як ти любила ловити в долоні сніжинки!..
  Оленка з мамою аж роти пороззявляли від цікавості.
  От звідки ці слова! - пригадала доросла Оксана. - Дуй, Мороз, у свій ріжок, покривай дерева. Падай, падай сніг, сніжок, ти нам дуже треба... Це ж пісня з мого дитинства! Але, звідки її Оленка знає?
  - Це я її навчив, - хитро підкрутив свій вус дідусь. А потім взяв своїх дівчат за руки і всі дружно закружляли під снігопадом.


  Перехожі радісно посміхалися. 
  Всі вітали один одного з першим снігом.

  _______________

  Анімація: Ольг ... Читати далі »

  Просмотров: 7367 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 18.11.2008 | Комментарии (6)

  Малюк Жолудь

  У мене є улюблене дерево – дуб. А знаєш чим воно для мене таке цінне? Воно сильне! Але ти не думай що дуб таким народжується, ні. Бачив жолудя? Так ось, коли він потрапляє у землю то весною на поверхню пробивається тоненьке стебельце. У перший рік життя на ньому немає навіть листочків. І лише через роки маленький дубок перетворюється на сильне та могутнє дерево.
  Історію одного дуба я тобі зараз і розповім.
  Вона трапилася у парку невеличкого містечка. Там, біля альтанки росли дуби. Їх було п’ятеро: сильних, статних, гілками „підтримуючих” небо! Скільки їм було літ достеменно ніхто не знав тому що коли засаджували міський парк – вони вже росли. 
  Кожну осінь дерева віддавали землі свої плоди – жолуді, в надії, що весною із землі потягнуться до неба молоді дубки. Але, приходила весна і через заморозки молоді пагінці гинули.
  Так було багато років поспіль, поки одного дня:

  - Де я? – запитав маленький Жолудь, впавши на м’якеньку травичку.
  - Ти на землі, - привітно відповіла Кропива.
  - А як я сюди потрапив? – не міг збагнути малюк.
  - Ти на дереві ріс, а потім, коли піднявся вітер впав.
  - Хм... зрозуміло, - маленький Жолудь замислено почав розглядатися навколо. А потім почухав потилицю і з цікавістю поглянув на велетенське дерево:
  - Тату, а чому я впав? Мені ж так добре було з тобою.
  - Синку, не переймайся. Так і має бути. Тепер ти зможеш вирости і стати таким як і я великим і сильним.
  - Класно! – зрадів маленький Жолудь.
  - Але тобі ще спочатку потрібно зиму пережити, та й весняні морози бувають лютими, - дивлячись на сина, заклопотано проказав батько.
  - Татку, ти не хвилюйся! Я впораюся! – малюк грайливо підморгнув батькові і почав розглядатися навколо. – Краса ж то яка! – посміхнувся. – Я виросту, обов’язково виросту і буду таким сильним як ти, тату.


  Пролітали, неначе осінні листочки, дні. Одного ранку маленький Жолудь побачив що все вкрито білосніжним, пухнастим килимом. Він здивовано поглянув на батька, але той солодко спав. Малий не став його турбувати. Лиш тепліше закутався у травичку, і знову заснув.
  Розбудив його сонячний промінчик. Відкривши очі і потягнувшись, малюк помітив що із його серця до неба тягнеться тоненька ниточка.
  - Татку, татку! Дивися! Що це? – в очах Жолудя були страх і збентеженість.
  - Маленький мій, - поглянувши на переляканого сина, лагідно посміхнувся Дуб. – Це твоє майбутнє. Оберігай його і нічого не бійся.
  - Нічого не зрозумів, - проказав малий і, допитливо поглянув на батька.
  - Все буде добре, не хвилюйся. Це із твого серця, до сонечка, тягнеться молодий дубок. Ти виростеш, мій хлопчику, і станеш таким самим велетнем як і ми, твоя родина.
  - Зрозуміло! – радісно підстрибнув маленький Жолудь.


  Минали дні. Тоненька стеблинка майбутнього дерева з кожним днем набиралася все більше і більше сили. Малюк Жолудь тягнувся до Сонечка і брав від нього тепло, а матінка Земля щедро обдаровувала його своєю силою. 
  Навіть весняні морози не змогли відібрати у маленького дубка волю до життя. Він дуже мерз, але віра і бажання вирости були сильнішими.
  З кожним днем молодий дубок піднімався міліметр за міліметром над землею. Коли почалася літня спека йому почало бракувало такої необхідної для життя вологи. Тому маленьке деревце прокидалося вдосвіта і зверталося до Трави і Кропиви з проханням дати йому роси. Вони не відмовляли тому що полюбили малюка. А його внутрішня сила викликала у них захоплення. адже він єдиний за стільки років зміг пережити зиму та весняні заморозки.


  З тих пір минуло багато років. Альтанка стоїть на тому ж самому місці, але біля неї тримають небесний простір вже не п’ять, а шість дубів. Всі як один статні, впевнені і могутні. Лише один трішки менший на зріст, адже він, порівняно з своєю родиною, ще зовсім молодий, йому всього лишень п’ятдесят років. Дивлячись на його сильні гілки і велетенський, міцний стовбур важно уявити, що колись давно цей велетень боровся за своє місце під сонцем.


  Ось така сьогодні казка. Ти теж виростеш великим-превеликим і будеш, як Дуб, сильним і могутнім. Добраніч.
   
  _____________________
  * переклад з російської
  Просмотров: 1404 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 12.11.2008 | Комментарии (4)  Люлі, люлі, люлі, лю
  Я тебе люблю, люблю
  Поцілую в вушко, в ніс
  Щоб здоровим й гарним ріс
  Люлі, люлі, люлі, лю
  На ніч ліжечко стелю...


  http://natalyagurkina.ucoz.ua/blog/1-0-4

  Просмотров: 731 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 11.11.2008 | Комментарии (2)

  Солнце и Луна

  Давным-давно, в те времена, когда планеты и звёзды ходили друг к дружке в гости, встретились в дороге Солнце и Луна. Они хоть и спешили каждый по своим делам но, увидев друг друга, остановились. 
  Луна залюбовалась, глядя на лучезарное Солнце: «Какая теплая и красивая звезда! – подумала. – Как рядом с ней тепло и уютно.»
   А, Солнце, с изумлением разглядывая красавицу, думало: «Разве возможна во Вселенной такая чистота взгляда? Разве может быть в одной планете столько нежности? Кто она? Откуда?»
  Все планеты застыли, наблюдая за происходящим. А свет Луны ласково растворялся в теплых лучах Солнца. «Какое счастье, что мы встретились!» - думали оба.
  - Давай будем всегда вместе, - предложило Солнце.
  - Но, ведь тогда все живое на планетах погибнет, - отвечала ему Луна. – Ты же согреваешь всех своим теплом, позволяешь расти и развиваться, а я даю всему живому отдохнуть.
  - Я понимаю, - задумчиво отвечало Солнце. 
  Луна, нежно касаясь своим мягким светом, подбадривала: 
  - Не грусти, мой хороший, мы ведь нашли друг друга. Это важно! 
  Небо, наблюдая за двумя влюбленными, сентиментально прятало заплаканные глаза, а звезды и планеты восторженно ахали. Ведь встретились два света, две звезды, повстречались и полюбили друг друга.
  Они оба хорошо знали, что их век, как и всех звезд и планет, отмерян, что на смену им когда-то придут новые светила. Именно поэтому они твердо решили не расставаться. Пусть и порознь, но всегда рядом, всегда вместе. До конца! Как такое возможно, спрашиваешь? А, вот как.
  Они долго думали и, в конце – концов, решили выбрать для себя галактику, где-то на окраине Вселенной, там, где не очень много планет. Солнце вспомнило, что в прошлом году летало в гости к голубой планете. Небольшая, уютная галактика тогда ему очень понравилась. Именно туда и предложил он полететь Луне, чтобы остаться там вдвоем навсегда. Луна согласилась. 
  Золотисто-серебристый шлейф сопровождал их путь. И не было никого счастливей во всей Вселенной, чем Солнце и Луна! 
  Так они прилетели к нашей голубой планете. 
  Они и сейчас здесь, и, хотя, встречаются редко, но зато в такие минуты небосвод окрашен самыми нежными красками: цветами любви. Ведь, это их большое чувство дарит нашей голубой планете жизнь. 


  http://natalyagurkina.ucoz.ua/publ/1  Просмотров: 992 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 10.11.2008 | Комментарии (0)

  Колыбельная

  Глазки откроет луна
  Деточек-звезд созовет
  И колыбельной слова
  Тихонечко им напоет

  Звездочки-детки мои
  Зажгите небесную гладь
  Пусть до рассветной зари
  Сладко земле будет спать…

  Пусть обнимают во сне
  Мамы своих малышей
  Пусть же в ночной тишине
  Коты не ругают мышей

  Пусть засияет весь мир
  Ласковым, солнечным сном
  Льется из сказочных лир
  Красочный сон в каждый дом..

  Звездочки-детки мои
  Украсьте небесную гладь
  Пусть до рассветной зари
  Сладко земле будет спать…
  Просмотров: 647 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 03.11.2008 | Комментарии (0)

  На сон

  Поцілую оченята
  Поцілую вушка
  Нехай мамине малятко
  Обійме подушка
  Нехай вкриє одіяло
  Загорне ніжніше
  Нехай спиться котенятку
  Най-найчарівніше

  http://natalyagurkina.ucoz.ua/blog/1-0-1

  Просмотров: 708 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 02.11.2008 | Комментарии (6)

  Тихонов Владик, 11 лет

  острый миелобластный лейкоз

  Помощь Владику нужна уже сейчас - по всем вопросам вы можете связаться с его родителями либо волонтёром.


  Мама – Тихонова Лариса Юрьевна, тел. +3 8 067 270 15 47
  Папа – Тихонов Алексей Викторович, тел. +3 8 067 613 63 44
  Дом. телефон +3 8 06175 7-28-37


  Семья Владика проживает по адресу:
  Украина, 71600, Запорожская обл., г. Васильевка, ул. Советская 12, кв. 14

  http://deti.zp.ua/show_article.php?a_id=10046

  Просмотров: 703 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 30.10.2008 | Комментарии (0)

  Колискова

  Знову листячко спало на землю
  І дерева готуються спати
  Обійму тебе ніжно й на вушко
  Почну пісеньку на ніч співати:

  Зорі й місяць далеко-далеко
  Каченяток кладе спати мати
  Ген збиває перинку лелека
  І тобі час маленький мій спати...
  Вже збиває перинку лелека
  Час тобі моя зіронька спати.....

  Знову зорі убрались в намиста
  Почали небосхил колихати
  Обійму тебе й тихо на вушко
  Буду пісеньку на ніч співати...
  Обійму тебе ніжно й на вушко
  Буду пісеньку на ніч співати:

  Зорі й місяць далеко-далеко
  Каченяток кладе спати мати
  Малюків повкладала лелека
  І тобі час уже засинати...

  http://natalyagurkina.ucoz.ua/blog/1-0-4


  Просмотров: 677 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 29.10.2008 | Комментарии (6)

  Про барсука Егора  Каждое утро барсук Егор делал зарядку: раз-два, - двигал ручками, три-четыре, - шевелил лапками, пять-шесть, - стучал по травке хвостиком... 
  Доброе утро! – улыбался птичкам и, шел собирать водичку для чая. 
  Зачем он это делал, спрашиваешь?
  А это он для солнышка старался! Ведь это его, Егора, вкуснющий чай наполнял большого друга теплом, это его доброе сердце давало солнечным лучикам свет... Это его, Егора, лапки умели заваривать растения так, чтобы солнышко целый день было в хорошем настроении!
  Но однажды утром, когда барсучок спрыгивал с кроватки, у него подвернулась лапка. Он уже не смог сделать зарядку и пойти за водичкой. 
  В тот день было холодно.
   Солнышко растеряно ходило по лужайке и, ждало Егора.. А барсучка не было. Он, с больной лапкой, лежал дома в кроватке.
  День было холодно, второй, третий... 
  Нет, так дело не пойдет! - решили луговые цветочки. Они уже который день кутали свои листики в теплые шубки. - Лето ведь! Нельзя чтобы солнышко было холодным! Мы же пропадем все! – сказали и, решили лечить Егора.
  Зная, что барсучок больше всего на свете любит тепло, цветы попросили у солнышка лучик. Но, так как сил и тепла у него было недостаточно, луговым растениям пришлось отогревать его своим дыханиями. И, лучик зажегся! 
  Он ласково начал гладить ножку барсучка и, спустя несколько минут она перестала болеть. 
  Вот так выздоровел барсучок Егор. Ведь, дружба способна творить чудеса.   http://natalyagurkina.ucoz.ua/publ/

  Просмотров: 1100 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 27.10.2008 | Комментарии (4)

  Пеньочки

  Із землі увись кілочки:
  В лісі скрізь стоять пеньочки
  Розрослись на них грибочки
  Тонкі всі, немов гвіздочки.
  І звертаюсь я до дочки:
  Подивись, з кори сорочки!
  На них вишивка – грибочки!
  Правда ж гарні ці пеньочки?


  http://natalyagurkina.ucoz.ua/blog/1-0-1


  Просмотров: 774 | Добавил: natalyagurkina | Дата: 15.10.2008 | Комментарии (0)

  « 1 2 ... 52 53 54 55 56 »