П`ятниця, 20.04.2018, 21:12
Наталя Гуркіна: казки, загадки, вірші для дітей...

 


.

Скільки Вам років?
Всього відповідей: 9454

Пошук

ДІТИ

 • Детдома Украины

 • Головна » 2009 » Серпень » 27 » Собачий Рай.
  19:50
  Собачий Рай.
  на русском языке:
  http://natalyagurkina.ucoz.ua/publ/1-1-0-15  Кожного разу, коли я дивлюся на світлину свого мопса Вільки, я пригадую мамині слова: „Не плач, маленька, Віллі зараз у собачому Раю. Йому добре і затишно. А ще у нього, напевне, є гарна подруга Вона скоро народить йому багато-багато маленьких мопсиків. Віриш мені?”
  Звісно, я тобі вірю, мамо! Та і Віллі мені сьогодні приснився. Я гостювала у нього в собачому Раю.
  Розповісти вам про те який він, собачий Рай?
  Так ось, слухайте...
  Коли я вчора заснула, то опинилася на міській вулиці. Невеликі двоповерхові будинки з великими дерев'яними вікнами і різнокольоровими табличками біля входу. На них були написані імена: Муся, Джек, Ліза, Бобік і так далі... І хоча таблички були однакового розміру, кожна була по-особливому прикрашена. Мені найбільше сподобалася та, на якій писало Муся. Вона була білосніжно-молочного кольору, а навколо імені м’яко лежала світло-зелена облямівка з польовими квіточками. Дуже гарно! Та і кожна буква була так старанно написана, що я забула про все на світі. Аж поки:
  - Привіт, Оленко, лизнув мою руку Вілька.
  - Віллі?! – не повірила я.
  - Гав, - радісно закружляв біля мене мій мопс.
  А я стояла і здивовано дивилася на стрибаючого друга.
  - Віллі, ти ж пішов з життя. Тиждень тому...
  - Це я пішов Оленко з вашого, людського світу. Але ж зі мною все добре! Я живу тепер у своєму, собачому світі, - лагідно лизнув мою руку Вілька. Він наче намагався мене заспокоїти. А я ніяк не могла зрозуміти що відбувається.
  - Але як так? Не розумію.. Це сон? Так, Віллі? Ти мені снишся?
  - Смішна ти, Оленко. Звісно що я не міг повернутися до тебе у світ людей. Тому і запросив тебе до себе. Щоб ти побачила як я живу, щоб перестала плакати. Адже мама тобі казала про те, що існує собачий Рай?
  - Казала...
  - Ось! А ти всерівно плачеш... Чому твоя подушка ночами мокра, га?
  - А звідки ти все знаєш? – запитала я, все ще не вірячи, що те, що відбувається, - не сон.
  - Та тому, що я тепер не залежу від свого тіла. Ти ж знаєш, що у всіх живих істот є душа...
  - Знаю.
  - От і у нас, собак, теж є душа. І після того як ми проживемо з вами, людьми, своє собаче життя, ми йдемо у свою собачу країну - в собачий Рай.
  - Але це ж все казки, Віллі. Немає собачого Раю! Це дорослі вигадали навмисне, щоб ми, діти, не плакали.
  - А ти зараз, Оленко, де? – розсміявся мій мопс. А потім взяв мою руку і повів по вулицях міста.
  - Тут Ліза мешкає, сусідська коллі. Пам’ятаєш її?
  - Пам’ятаю, - з захопленням я поглянула на домівку Лізи. – А це хто? – запитала, дивлячись на маленьких коллі.
  - Це її дітки, Оленко. Вона не так давно мамою стала. Рухливі такі, все прагнуть у мене тапки забрати.
  - А це? Це ж Полкан! Да, Віллі?
  - Так, Оленко. Це Полкан. Старий, добрий дядько Полкан. Як я його боявся, бр-р-р, - пригадуючи, Вілька аж затремтів. – Скільки раз я втікав від цього велета! А у цьому світі ми товаришуємо, він до нас частенько на чай заходить.
  - Куди на чай? – не зрозуміла я.
  - Ну ти Оленко і даєш, - почав дивуватися моєму нерозумінню мопс. – Я ж тут свій будинок маю. А ти як думала? – і він так гордо випнув вперед груди, що я не стрималася і посміхнулася. – А ще у мене є подруга, але поки ще зважую: одружуватися з нею чи ні?
  - Ну ти, Віллі... – з докором поглянула я на друга, – нічого собі думки!
  - А що? Я ж наречений хоч куди! Гавкаю дзвінко, за характером не капризний, лагідний. Так, спати люблю, але це така справа. Зате я не примхливий і домашній. От так от! – гордо підняв ніс Вілька.
  А й правда, - подумала я. – Він у мене дійсно наречений видний. Стоп! А що це у мене за думки такі? Це ж все мені сниться!
  - Все ж таки ти у мене така смішна, Оленка, - посміхнувся Віллі. І, потягнувши за руку, додав:
  - Не сниться тобі це. Ти в собачій країні, у нашому Раю.
  А ви знаєте, там дійсно було чому дивуватися. Ніде ні гавкоту, ні виску. Місто жило своїм, звичним, спокійним життям. На дахах всіх собачих будинків були невеличкі флюгера у вигляді кісточки. Симпатично, мені сподобалося.
  Але особливо добре те, що у них все безкоштовно. Немає голодних і недоглянутих собак. Всі, навіть бувші бездомні песики, мають свої будинки. А на кожній вулиці є продуктовий магазин. Чого там тільки немає! У мене самої слинки потекли коли я побачила скільки там смачних тістечок і який вибір морозива!
  Ми з Вількою набрали цілу коробку смакоти і пішли до нього додому.
  - Привіт, коханий, - відчинила нам двері болонка.
  Я мало не випустила коробку з рук.
  - Привіт, Лапочка, - лизнув подружку в ніс Вілька. – Я не сам, - кивнув на мене, - це Оленка. Я раніше мешкав у їхньому будинку.
  - Лапочка, - сором’язливо простягнула лапку подружка Віллі.
  Я навіть збентежилася. От це так! – подумала. – Нічого ж собі! А я не вірила що у собак є Рай!
  - Тепер будеш знати, - прочитав мої думки мопс і підштовхнув у дім. – Не стій у дверях, проходь.
  Знаєте, я навіть і не здогадувалася що мій Віллі такий модник. У нас дома він цілими днями або спав у мене на ліжку, або просто нічого не робив. А тут! Пастельні стіни були прикрашені підбіркою Вількіних світлин. Ось він у кепочці, тут – в комбінізончику, а там – у рибальському костюмі. Бачачи моє збентеження, мій пес пояснив:
  - Так, Оленко, я люблю рибалити. Просто у світі людей ніхто не запитує у собак чого насправді вони хочуть. Навіть мешкаючи у хороших умовах, ми всього лиш забавка для своїх двоногих товаришів. Ви гуляєте з нами тоді коли вам зручно, а не тоді коли у нас є настрій чи бажання. В туалет ми повинні терпіти... - і, сумно повернувши морду в бік, Вілька змінив тему розмови.
  - Поглянь ось сюди, - показав він на полиці з книгами. – Це все собачі романи мого батька.
  - Твого тата? – витягнулося моє лице.
  - Так, Оленко, мого тата. Він у мене письменником був. Це він описав призначення собаки і людини, їх життєві шляхи і місце в тому, земному, і наступному, духовному світах. Це його книги тут у кожній домівці. На них виховуються наші, собачі діти,  в них знаходять відповіді на свої запитання дорослі собаки.
  - Ні-чо-го собі!
  - А ти думала, Оленко! – підморгнув мопс.
  - До столу. Прошу вас до столу, - пролунав лагідний голос Лапочки.
  - Ми вже йдемо, кохана, - ніжно доторкнувшись носом до шиї подружки, відповів Вілька.
  Ми ще довго пригадували різні смішні історії з нашого із Вількою життя. Лапочка була здивована тим, що її коханий настільки емоційний. Адже коли прийшов час прощатися, у Вільки на віях заблищала сльоза. Але він сказав, що це дощ. Хоча тоді на вулиці яскраво світило сонце. Все стало зрозуміло коли він, лизнувши мене на прощання у щоку, сказав:
  - Дякую тобі, Оленко, за все. Я тебе дуже люблю. Якщо вдасться, то я тебе знову запрошу до себе в гості.
  - Я з радістю Віллі, - тільки і встигла поцілувати друга у мордочку. Все швидко почало танути і я знову опинилася у своєму ліжечку.
  Ось такий дивовижний сон мені приснився цієї ночі. Але я ж знаю, що все це було насправді і я гостювала у Вільки. Правда, маленький? – підморгнула я, дивлячись на його світлину. – Я знаю що ти зараз щасливий. І це саме головне!


  © Copyright: Наталія Гуркіна
  Переглядів: 497 | Додав: natalyagurkina
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]